Tábory

Zimní tábor Labská 2024

Informace v .pdf

Termín: 4.–10. 2. (so–ne)
Místo: Špindlerův Mlýn, Labská 33

Vedení akce

Jaroslav Veit – Guma, vedoucí tábora, 724 600 621, bobrici4pvs@skaut.cz
Jana Štruncová, zástupkyně vedoucího, 737 745 933
Pavel Savin – Erik, zdravotník, 722 339 036

Tábor bude zaměřen na sjezdové lyžování i běžky, nebudou chybět prohlídky okolí, návštěva bazénu,
samozřejmě hry, soutěže a společné večery. Cena tábora je 3800,- Kč, V ceně je doprava, ubytování, strava, lyžování a vstupné. Informace o platbě je v elektronických přihláškách, které jste již obdrželi. Vyskytne-li se problém poslat peníze včas nebo by někdo raději platil v hotovosti, ozvěte se prosím vedoucímu akce nebo některému z vedoucích oddílu. Pokud někomu přispívá zaměstnavatel a vyžaduje fakturu, dejte prosím včas vědět (e-mailem s fakturačními údaji a požadovaným textem na faktuře),

Vybavení na sjezdové lyžování musí mít každý vlastní, běžky pokud možno také, je možné nějaké půjčit z přístavu. Letos jede větší počet menších dětí (Bobříků a Želv), tak se to určitě ze zásob přístavu nepokryje. Je-li to tedy jen trochu možné, zapůjčte raději běžky někde v půjčovně nebo dětem pořiďte (určitě je v budoucnu v oddíle použijí). Pokud nebude mít hospodaření akce nějaký neplánovaný schodek, proplatíme rodičům po akci půjčovné běžek, uschovejte si tedy doklad.

Sraz: neděle 4. 2. 6:45 v klubovně

Hned po vystoupení z autobusu jdeme lyžovat, na chatu se přemisťujeme až večer. Děti tedy budou mít na sobě již věci na sjezdové lyžování kromě přeskáčů, přilby, brýlí a případně nějakých věcí na přioblečení před lyžováním, které budou zvlášť v malém zavazadle v autě. Brát věci z velkého batohu nebude před lyžováním možné!

Návrat: sobota 10. 2. 20:00 v klubovně

S sebou

Na sebe: oblečení na sjezdové lyžování kromě přeskáčů, přilby a brýlí, boty do sněhu

V malém zavazadle v autě (nebo futrálu na boty): přeskáče, lyžařské brýle, přilbu, případně drobnosti na sebe

V batůžku do autobusu: svačina na cestu (ŽÁDNÉ další sladkosti ani jiné zásoby jídla), láhev s pitím, zápisník, tužku, plavbu (stezky, odborky, vlčky či světýlka), KPZ, uzovačku, nožík, baterku, peněženku s kapesným.

Všechny ostatní věci kromě lyží zabaleny v jednom zavazadle na záda (batoh nebo loďák).

Na chození (a do města): krojová košile či tričko, šátek, kalhoty, mikinu, bundu, rukavice, čepici, zimní obuv.
Na lyže a sníh: sjezdové lyže, boty, hůlky, lyžařskou přilbu! lyžařské brýle, oblečení na lyže (teplé prádlo, kombinéza či oteplováky, svetr, bunda, rukavice, čepice či kukla, ponožky) tak, aby bylo možné jedno kompletní převlečení. Ponožky na lyžování alespoň troje.
Běžky, běžkařské hůlky a boty na běžky. Kdo má, tak sluneční brýle. Je možné vzít s sebou i vybavení na snowboard.
Na spaní: spacák, prostěradlo (nejlépe s gumičkou), triko, tenké tepláky, ponožky – není nutné nic extra, v domě je topení .
Do domu: tepláková souprava, mikina či svetr, tenké kalhoty, trenky, nějaká trička či košile (kr. a dl. rukáv), přezutí
Ostatní: náhradní spodní prádlo a ponožky, plavky (kdo má i pl. brýle), ručník, hygienické potřeby (jelení lůj), kapesníky, nůž, zápisník, plavba, tužka, KPZ, uzlovačka, baterka, igelitové/plátěné sáčky na špinavé věci, kapesné (cca 100 Kč). Malý batůžek na záda na výlety, ve kterém bude sbalena svačina a pití (jen na cestu),  peníze a drobnosti (baterka, zápisník …).

Na sraz: potvrzení o bezinfekčnosti, příp. v označeném sáčku zabalené léky, vč. pokynů k indikaci.

Lyže s hůlkami v podepsaném obalu (sjezdovky i běžky mohou být dohromady, boty na běžky také v něm).
Není nutné mít mnoho věcí „pro jistotu“, vše bude možné přes noc usušit. Prosíme dětem věci podepsat! Na akci jsou zakázány mobily, chytré hodinky, přehrávače a jiné elektronické hračky, plyšáka si vzít mohou.